metoda Domana

Dlaczego warto?

To najlepsza inwestycja w życiu Twojego Dziecka. Zabawa edukacyjna jest przyjemna zarówno dla rodziców jak i Dziecka, ale przede wszystkim jest wielką korzyścią dla Twojego Dziecka! Wczesna edukacja jest nauką przez zabawę, wspomaganiem wrodzonych instynktów, talentów, kształtowaniem zainteresowań, ciekawym spędzaniem czasu z Dzieckiem. Buduje i umacnia wyjątkową więź pomiędzy rodzicem, a Dzieckiem. Wiedząc jak razem bawić się i mądrze spędzać czas, wspólnie odkrywacie świat. Przygodę z czytaniem możesz zacząć już dziś.

Daj swojemu Dziecku lepszy start – na rozpoczęcie nauki zawsze jest dobry czas.
metoda Domana

Naprawdę warto!

Wczesne zabawy edukacyjne zwiększają możliwości intelektualne Twojego Dziecka, dzięki temu będzie ono miało dobrą koncentrację i pamięć, łatwość nauki. Wykorzystajmy niepowtarzalny czas dynamicznego rozwoju intelektualnego naszego Dziecka – do piątego roku życia rozwija się około 50% zdolności do uczenia się.

Dziecko, które potrafi czytać jest z siebie dumne, że samo tego dokonało!

Dzieci wcześnie czytające przez całe życie będą sprawnie czytały i będzie im to sprawiało przyjemność!

Będą chętnie czytały lektury, ponieważ czytanie będzie im się kojarzyć z przyjemną zabawą, a nie z obowiązkiem szkolnym.

Im wcześniej będziesz zachęcał Dziecko do zabaw ruchowych: pełzania, raczkowania, kołysania i turlania tym sprawniej i szybciej będzie rozwijał się jego mózg. Zapobiegniesz tym samym późniejszym trudnościom w uczeniu.

Zainwestowanie w uczenie niemowlęcia czytania przyspieszy jego mowę i poszerzy słownictwo.

metoda Domana

Wykorzystaj potencjał swojego Dziecka i naucz je czytać

To jeden z największych darów jaki kiedykolwiek mogliście i będziecie mogli dać swojemu Dziecku – mądrze wspieraj swoje Dziecko w rozwoju.

Pamiętaj – nadmiar oglądania telewizji zaburza rozwój mózgu twojego Dziecka, jego koncentrację i zdolność uczenia się, utrudnia radzenie sobie z emocjami!

Materiały zostały starannie przygotowane w oparciu o znaną i stosowaną na całym świecie metodę Glenna Domana:

Karty do nauki czytania dostosowane są do zdolności percepcyjnych Dzieci (naukę można zacząć już z 6-cio miesięcznym Dzieckiem – im Dziecko młodsze, tym większe postępy w nauce).

Nadruk w kolorze czerwonym przyciąga uwagę Dziecka, stopniowo kolor zmienia się na czarny, jako kolor powszechnie używany w tekstach. Wielkość czcionki na kartach przewidzianych jako pierwsze wynosi 80 mm, stopniowo zmniejsza się do 50 mm na kartach kończących pierwszy zestaw.

wymiary kart:


wymiar kart

Karty nie zawierają obrazków,
ponieważ rozpraszają one Dziecko i spowalniają naukę.

Glenn Doman

Jakość materiałów użytych do wykonania zestawu gwarantuje jego długą trwałość. (zestaw może służyć kilkorgu Dzieciom do nauki)

Zestaw może również służyć jako pomoc w nauce czytania dla przedszkolaków.

Zestaw zawiera karty ze słowami, wyrażeniami i prostymi zdaniami, które pokazywane dzieciom kilkukrotnie, są przez nie bezwarunkowo zapamiętywane.

Dołączony harmonogram zabawy pomoże Ci zaplanować naukę czytania i poprzez kilka minut zabawy dziennie uchronić Twoje Dziecko od żmudnej nauki w zerówce, które może spowodować trwałą niechęć do czytania i późniejsze problemy z nauką.

W instrukcji dołączonej do każdego zestawu znajdą Państwo propozycje zabaw z wykorzystaniem materiałów do nauki czytania – dla urozmaicenia codziennej nauki.

w górę


Pakiet pierwszy

metoda Domana - Etap I i II

pojedyncze słowa oraz wyrażenia dwuwyrazowe, nadruk czerwony, czcionka z 80 mm zmniejsza się do 50 mm. Poznane w tych etapach wyrazy będą utrwalane poprzez liczne powtórzenia w kolejnych etapach

Pakiet drugi

metoda Domana - Etap III i IV

wyrażenia dwuwyrazowe i proste zdania, nadruk od czerwonego stopniowo zmienia się na czarny, czcionka wielkości 50 mm zmniejszana jest do 20 mm. Zakres słownictwa Pakietu 2 bazuje na wyrazach poznanych w etapie I i II Pakietu 1 i jest nadal rozbudowywany

Matematyka

metoda Domana - matematyka

karty z nadrukowanymi kropkami o średnicy 19mm, na odwrocie kart nadrukowano liczbę odpowiadającą liczbie kropek danej karty wraz z 20 działaniami o wzrastającej trudności, wynik działań zgodny z numerem karty i ilością kropek